wtorek, 6 stycznia 2015

Pokłon Trzech Mędrców

Co prawda okres świąteczny się już kończy, dlatego chciałabym zdążyć pokazać Wam jeszcze jedną pocztówkę wpisującą się w Bożonarodzeniowy klimat


Kartka nadeszła z Niemiec. Przedstawia niedawno wykonany witraż autorstwa Gabi Weiss, w kościele Najświętszego Serca Jezusa w Bielefeld w północno-wschodnich Niemczech. 


Witraż ukazuje pokłon trzech mędrców, lub "trzech króli", którzy, jako rzeką P.T. historycy i eksperci od studiów porównawczych cywilizacji, królami nie byli i nie było ich trzech. Ale nawet jeśli mają rację, i tak ma to niewielkie znaczenie. Znaczenie ma jedynie Pan, który objawił się wszystkim narodom.  (święto "Trzech Króli" notabene obchodzone dzisiaj, oficjalnie w Kościele nazywa się "Świętem Objawienia Pańskiego") 


Na dole, pod witrażem widnieje kilka par splecionych rąk. Widzę w tym piękną symbolikę oczekiwania, pragnienia, żarliwości  i nadziei.


W prawym dolnym rogu widać główkę nienarodzonego dziecka. Nie bardzo wiem co ma symbolizować. Może ktoś z Czytelników ma jakiś pomysł?

2 komentarze:

  1. Dostajesz ode mnie nominację do Liebster Blog Award :)
    wiecej szczegułów tutaj http://langinbox.blogspot.com/2015/01/liebster-blog-award.html

    OdpowiedzUsuń
  2. Dostajesz nominację do Liebster Blog Award ;)
    http://wholeworldinmymailbox.blogspot.com/2015/01/liebster-blog-award.html

    OdpowiedzUsuń