środa, 9 września 2015

JESIEŃ / Autumn

Chociaż do rozpoczęcia kalendarzowej jesieni zostało jeszcze kilka tygodni, możemy już teraz zaobserwować pierwsze jej oznaki- niestety ochłodzenie i spadek temperatury, ale też pięknie złocące się liście na drzewach i czerwieniejące się jarzębiny. Dlatego właśnie chciałabym pokazać Wam dzisiaj dwie pocztówki, które niedawno otrzymałam tak dobrze wpisujące się w jesienny nastrój.

Although calendar autumn will begin in a few weeks, In Poland its first signals can be observed: chilling wind, lower temperature, but also beautiful gold leaves in the trees and red rowan beads. Let me, therefore, show you today two postcards I’ve received recently perfectly matching to this autumn atmosphere.


 Pocztówka nadeszła z USA. Przedstawia Green Sergeants Bridge, najstarszy kryty most w New Jersey. 
The postcard from the USA, showing Green Sergeants Bridge, the oldest covered bridge in New Jersey.

Pocztówka nadeszła z Niemiec. 
The postcard from Germany

5 komentarzy:

 1. Faktycznie te pocztówki idealnie ukazują jesień. W sumie obie mi się podobają, choć pierwsza ma duży plus za to, że wskazuje konkretne miejsce, ta druga jednak wydaje mi się nieco tajemnicza, taka przy której można rozmyślać i wspominać.
  Za oknem już coraz bardziej jesiennie, ale nie wiem czy mam typowo jesienne pocztówki w swojej kolekcji. Muszę koniecznie sprawdzić :)!

  OdpowiedzUsuń
 2. Lato jeszcze trwa, ale faktycznie widoki są już bardziej jesienne. Niestety :/
  Pierwsza kartka przypomina naszą polską złotą jesień :)

  OdpowiedzUsuń
 3. pocztówka z USA jest przepiękna! i chociaż mam świadomość, że to kraj bardzo zróżnicowany geograficznie to jednak w ogóle nie kojarzy mi się z widokami ze Stanów. niesamowicie klimatyczna, muszę chyba kogoś poszukać do wymiany na tę kartkę, tym bardziej, że z NJ nie mam chyba żadnej.

  OdpowiedzUsuń
 4. Jesień jest wspaniała :) Wiadomo, robi się zimno, czasem deszczowo, ale po lecie chyba jest to nam potrzebne. Pocztówki jak dla mnie bardzo polskie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Obie pocztówki są przepiękne. Choć ja nie lubię jesieni. W tym roku już zdążyła mnie ona do siebie zrazić - przeziębiłam się. :(

  OdpowiedzUsuń