niedziela, 17 maja 2015

SWAP Z SALWADORU / Swap from Salvador

Nie będę niestety oryginalna, kiedy napiszę, że z powodu natłoku pracy i różnych zajęć nie mogę aktualizować bloga częściej. Również z tego powodu mojemu przepracowanemu mózgowi nie chciało się wymyślić bardziej oryginalnego tytułu, jednak kartki, które Wam dzisiaj pokażę są oryginalne!

I won't be very original writing, that due to plenty of work and diffrent activities, I cannot update the blog as often as I wish. What's more my overworked brain hasn't been able to think of more original title of this note. On the other hand, the postcards I'm going to show you today are original! 


Salvador, El Salvador, czy inaczej San Salvador to niewielkie państwo w Ameryce Środkowej. Pocztówka przedstawia jedno z narodowych drzew Salwadoru zwane "maquilishuat". Z tyłu można zobaczyć wulkan Izalco, który jest idealnym stożkiem. W Salwadorze znajduje się 7 wulkanów

Salvador, also: El Salvador or San Salvador is a small country in Central America. The postcard shows one of the country's national trees called "maquilishuat". In the background, you can see Izalco's Volcano, which is a perfect cone. Salvador has got 7 volcanoes.


A to kościół w Ilobasco, niewielkim miasteczku na północy Salvadoru. Wielu mieszkańców Ilobasco zajmuje się rękodziełem tworząc rzeczy z drewna. 

Here, you can see the church in Ilobasco, a small town in the north of San Salvador. Local people from Ilobasco make handicraft mainly from wood.
Dodam jeszcze, że pocztówki, chociaż nadeszły z tak daleka zupełnie nie uszkodziły się w drodze, i nie powyginały. Kiedy wyjęłam je ze skrzynki wyglądały jakby dopiero co kupione w sklepie.

What's more, though the postcards arrived from so distant place, they haven't got damaged or folded at all. When I took them out of my mailbox they looked like just bought at the stationery.

5 komentarzy:

 1. W pierwszej chwili myślałem, że to jakaś kwitnąca wiśnia na tle góry Fuji :) Szkoda, że normalnym trybem otrzymanie pocztówki z tak egzotycznego miejsca graniczy z cudem. No i tak z ciekawości zapytam, przy Twoim dorobku pocztówkowym na PC, na którym miejscu jest się w rankingu?

  OdpowiedzUsuń
 2. ja również myślałam, że to pocztówka z kwitnącą wiśnią, super zdobycze i znaczki bardzo mi się podobają - szczególnie ten z rybką :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo podoba mi się pierwsza kartka - i to z tak dalekiego kraju! :) Pozdrawiam! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ale zdobycze! Pierwsza pocztówka najbardziej mi się podoba, choć i inne są ładne. Nie mam nic z tego państwa, gratuluję :) znaczek z rybką jest piękny!

  OdpowiedzUsuń
 5. Ale piękne zdobycze! Gratuluję :-) Ja czekam już od półtorej miesiąca na swoją pierwszą karteczkę z tego kraju :-)

  OdpowiedzUsuń