środa, 7 października 2015

MARZYCIELSKA POCZTA / Dream Post


Kochani, pocztówkę którą widzicie powyżej otrzymałam za pośrednictwem swap-bota w ramach wymiany "Just One Postcard".  Jak już pewnie zdążyliście zauważyć, nadeszła z Izraela. Przedstawia fragment mozaiki znajdującej się w Kościele Rozmnożenia Chleba. 

The postcard you can see above is just another one I received through swap-bot from Just One Postcard swap. As you have certainly noticed, it arrived from Israel. The card shows the part of the mosaic in the Church of the Multiplication of the Loaves and Fishes.


 "Miłość jest jak pięć bochenków chleba i dwie ryby. Zawsze zbyt mało dopóki nie zaczniesz jej rozdawać". Moi drodzy, poprzez to zdanie, chciałabym zachęcić Was do pewnej pięknej inicjatywy, o której pewnie wielu z Was już słyszało i nawet już bierze udział. Marzycielska Poczta to inicjatywa polegająca na wysyłaniu tradycyjnych pocztówek, listów oraz małych drobiazgów do chorych dzieci, których adresy znajdziecie na stronie internetowej akcji (kliknij w obrazek). Nie będę wiele rozpisywać się na temat szczegółów,  gdyż wszystko również wyjaśnione jest na stronie. Dobre słowo, które można przekazać dzieciom w listach jest nie mniej ważne niż wsparcie materialne, ponieważ pomoże im w zmaganiach z chorobą i da im poczucie, że nie są same (pamiętajmy, że dzieci z racji częstego przebywania w szpitalu lub ograniczeń fizycznych mają rzadki kontakt z rówieśnikami). Wielu z nas potrafi pięknie ozdabiać listy i kartki. Serdecznie zachęcam abyśmy wykorzystali nasze talenty, aby sprawić radość chorym dzieciom.


"Love is like five loaves of bread and two fish. Always too little until you start giving it away" Let me use this sentence to encorage you to be a part of the project called "Dream Post" which involves sending letters, postcards or small items to seriously ill children (in Poland) You can find children's addresses all all necessary details on the website (click on the picture below). When it comes to coping with a disease, the word of encouragement is equally  impotrant as financial support. Moreover, your letters and postcards would help children to overcome the sense of loneliness- bear in mind that due to frequent visits in hospital of physical limitations they cannot meet theit friends too often. So, you are welcome to join the project. Maybe in your country, there is a similar one? If not, why not to start it?

7 komentarzy:

 1. Wysłałam już kilka przesyłek za pośrednictwem Marzycielskiej Poczty i uwielbiam to uczucie sprawiania radości dzieciom :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ojej nie słyszałam nigdy o Marzycielskiej Poczcie, ale ogromnie podoba mi się pomysł! Już klikam i czytam szczegóły!

  OdpowiedzUsuń
 3. Marzycielską Pocztę znam i uważam, że to świetny pomysł i wspaniała idea - niby drobiazg a jednak potrafi dać mnóstwo radości zarówno wysyłającym jak i otrzymującym :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękna pocztówka ze wspaniałym przesłaniem. Ja już niejedną kartkę z drobnym upominkiem wysłałam do dzieciaków właśnie z Marzycielskiej Poczty. Uważam, że to świetna inicjatywa i powinni się w nią włączyć nie tylko stali bywalcy poczty. To nie kosztuje tak wiele, a naprawdę może wywołać uśmiech na twarzy malucha.

  OdpowiedzUsuń
 5. chciałam jeszcze podziękować za przepiękną pocztówkę, którą dostałam w ramach zwycięstwa w konkursie. dziękuję, jestem nią naprawdę zauroczona :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ostatnio nie wysyłałam kartek dla dzieciaków z marzycielskiej poczty. Więcej brałam udział w takich podobnych akcjach na facebooku :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Witaj! Nominowałam Cię do Liebster Blog Award :)
  szczegóły: http://kingway007.blogspot.com/2015/10/liebster-blog-award-2015.html

  OdpowiedzUsuń