wtorek, 24 marca 2015

KANTON / Canton
Moi drodzy, nie mogę się powstrzymać, żeby nie pokazać Wam tej pięknej kartki z cudownymi znaczkami, którą otrzymałam od Postcrosserki z Chin. Pocztówka przedstawia miasto Kanton (Guangzhou) leżące w południowych Chinach. Rzeka, którą widzimy na kartce to Rzeka Perłowa- rzeka "matka" Guangzhou. Budowla u góry po lewej stronie to katedra Najświętszego Serca Jezusa wybudowana w 1863 przez Francuzów. 

Dear Readers, I can't resist showing you this beautiful postcard with lovely stamps. I received it from a Postcrosser from China. The card shows Canton (Guangzhou) -a city in southern China. The river on the card is the Pearl River, the mother river of Ghuangzhou. The building at the upper left is the Sacred Heart Cathedral built by the French in 1863. 

4 komentarze:

 1. Przepiękna pocztówka! Bardzo lubię tego typu kartki! Świetna!
  Pozdrawiam najserdeczniej :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo oryginalne przedstawienie miasta, podoba mi się. Chińczycy w ogóle mają sporo interesujących pocztówek, które są inne aczkolwiek interesujące i fajnie byłoby je mieć w swojej kolekcji. Co do znaczków, to chińskie należą do jednych z moich ulubionych :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękna pocztówka i interesujące znaczki pocztowe.

  OdpowiedzUsuń
 4. I znaczki, i kartka są cudowne! Ta pocztówka ma w sobie jakiś dziecięcy urok. ;)

  OdpowiedzUsuń