czwartek, 23 października 2014

Tuvalu :-)

Witam Was ciepło w deszczowe, jesienne popołudnie. Dzisiaj chciałabym pochwalić się pocztówką z jednego z najrzadziej reprezentowanych na PC krajów. Gdy rzuciło mi się w oczy TV, pierwsza myśl przyszła mi do głowy, że pewnie z Tajwanu. Jednak nie! Okazało się, że kartka dotarła do mnie z dalekiego Tuvalu- państwa w zachodniej Polinezji.


Tuvalu jest właściwie archipelagiem obejmującym 6 atoli i 3 wyspy. Na atolu Funafuti znajduje się stolica państwa- Vaiaku. Wstyd przyznać, ale zanim otrzymałam tę widokówkę, w ogóle nie zdawałam sobie sprawy z istnienia państwa Tuvalu. 

Kartka została wysłana w ramach projektu "we are one". Nadawczyni- uczennica szkoły podstawowej napisała parę słów o sobie i pięknie ozdobiła pocztówkę.


5 komentarzy:

 1. Takie pocztówki z odległych krajów niezwykle cieszą :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jedno słowo - ZAZDROSZCZĘ. Ale miałaś szczęście, że ktoś z tak rzadkiego i dalekiego kraju Cię wylosował. Ja kiedyś w gimnazjum musiałam uczyć się wszystkich państw świata, więc akurat o istnieniu Tuvalu pamiętałam, ale myślę, że sporo osób nie zdaje sobie sprawy z istnienia tego państwa, więc nie ma się co wstydzić. ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Taka pocztówka to prawdziwy rarytas :)
  Na PC jest zaledwie 4 osoby z tych egzotycznych wysp.

  OdpowiedzUsuń
 4. Przepiękna, i jeszcze taki ciekawy projekt!
  Pozazdrościć :)

  Pozdrawiam,
  Ania

  http://every-island.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń