wtorek, 2 czerwca 2015

ATTOUMGBLAN / Welcome to my heart

Moi drodzy, dzisiaj pokażę Wam kartkę, która dotarła do mnie aż w Wybrzeża Kości Słoniowej, dzięki uprzejmości Użytkownika portalu Interpals.net 

Dear Readers, today I'll show you the postcard which arrived from Ivory Coast thanks to the kindness of an Interpals.net UserOd niego właśnie dowiedziałam się, że rzeźby na widokówce przedstawiają "attoumgblan"środek komunikacji używany przez tamtejsze plemiona, rodzaj "tam-tamów" wykorzystywanych w celu ogłoszenia jakiejś nowiny do publicznej wiadomości. Słowo to oznacza również: "Zapraszam Cię do mojego domu, mojego życia i mojego serca" :-)

I've learned form him that "attoumgblan" is a means of communication in the tribe; They are tom-toms that were used to announce news in public. The word also means: "Welcome to my house, to my heart and to my life"

***************************************************************************************************************

Odpowiadając na pytanie Białego Kruka, jestem według najnowszych statystyk na 792 miejscu pod względem wysłanych kartek. Najważniejsze jest jednak dla mnie to, że po ponad roku na Postcrossingu nie mam jeszcze ani jednej kartki "expired" :-)

2 komentarze:

  1. Kurcze, taka egzotyczna pocztówka działa na mnie z dziesięć razy silniej niż najlepszy folder biura podróży :) A co do tych zaginionych kartek, to przez pierwsze pół roku na PC miałem w ustawieniach zaznaczone, że zgadzam się na wysyłanie do powtarzających się krajów. Miało to taki skutek, że praktycznie z 80% (jeśli nie więcej) pocztówek szło do Rosji. Po drugiej kartce expired zmieniłem ustawienia i póki co wszystkie pocztówki dochodzą. Ech, problemy z tą Rosją na każdym polu ;) ...

    OdpowiedzUsuń
  2. Wow, żadnej zaginionej kartki, super statystyka! :)
    No i jaka egzotyczna pocztówka!
    Sama korzystam od czasu z tego portalu, ale jednak sporo przesyłek do mnie nadal nie dotarło więc zaprzestałam wymian z tej strony.

    OdpowiedzUsuń